Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

E-Gazete
|
Reklam
|
Foto Galeri
|
Video Galeri
|
Giriş
|
Üye Ol
|
Detaylı Bilgi
  
Kuaza
 
Fenerbahçe, Galatasaray’ı yenerek başladı
Kategori: VoleybolEklenme Tarihi: Oca 7th, 2012Ekleyen: admin
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
1.786 izlenim
Haber baglantisi

Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımı, Aroma Bayanlar Voleybol Ligi’nde ikinci yarıya ezeli rakibi Galatasaray’ı yenerek başladı; 12’de 12 yaptı..

Türkiye Federasyon Başkanı Erol Ünal Karabıyık ile Galatasaray Kulübü Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara ve Fenerbahçe Kulübü As Başkanı Ali Koç’un da birlikte izlediği maçı çok sayıda Galatasaray taraftarı da izledi.

Ligin 1. devresini yenilgisiz lider tamamlayan Fenerbahçe Universal, ezeli rakibi Galatasaray karşısında maça iyi başlamadı. Üst üste manşet, servis ve smaç hataları yaptı. Bu hataları çok iyi değerlendiren sarı-kırmızılılar, Calderon, Gökçen ve Selime’nin etkili servis ve smaçlarıyla rakibine nefes aldırmadı. Teknik molaları 8-6 ve 16-10 önde geçti.

Seti de 25-20 almasına rağmen maçın sonunu getiremedi.
Maça kötü başlayıp ilk seti kaybeden Fenerbahçe ikinci sete hızlı başladı. Sahada adeta estiler. Y.K. Kim, Sokolova ve Seda servisleriyle Cim-Bom’un manşetlerini bozdu. Bloklarıyla hücumlarını kesen Sarı Melekler smaçlarıyla da rakiplerini sahadan sildiler. Teknik molaları 8-3 ve 16-5 önde tamamlayan Fenerbahçe seti de 25-10 gibi farklı skorla alıp 1-1’lik beraberliği sağladı.

İlk seti Galatasaray’ın, ikinci sette de Fenerbahçe’nin üstünlüğü ile geçen maçın 3. setine bu kez ilk sette olduğu gibi Galatasaray iyi başladı. Calderon ve Gökçen bu sette de ortaya çıktı. Etkili servis ve smaçlarıyla oyuna ağırlığını koydu. Libero Funda iyi manşetler almaya başladı. İtalyan pasör Lo Bianco da pasların dağıtımını iyi yapınca Cim-Bom’a da sayılar geldi. İlk teknik molayı da 8-4 önde bitiren Galatasaray, sonraki sürelerde aynı başarıyı gösteremeyince, Fenerbahçe; Seda, Y.K.Kim, Eda ve Sokolova’nın harika oyunuyla etkili oldu. İkinci teknik molayı da 16-14 önde bitiren Fenerbahçe, seti de 25-20 alıp skoru 2-1 lehine çevirdi.

Salonun yarısını dolduran Galatasaray taraftarları takımlarına maç sonuna kadar destek verdi. Salonda bulunmaması gereken Fenerbahçe taraftarlarının takımları lehine tezahürat yapmaları üzerine taşkın tezahüratlar yapan Cim-Bom taraftarlarını, sportif direktör Orkun Darnel yatıştırdı.

Karşılıklı alınan sayılarla geçen maçın dördüncü setinde yine Fenerbahçe’nin oyunda ağırlığı vardı. Liberoları Nihan ve Merve çok iyi manşetler aldı. Milli pasör Naz pas dağıtımını iyi yaptı. Smaçörleri; blok, servis ve smaçlarıyla etkili olan Fenerbahçe Universal, teknik molalara 8-5 ve 16-10 önde girdi, seti de 25-14 aldı.

Maç sonrası Fenerbahçeli taraftarlarının Fenerbahçe atkısı açmasıyla ortalık karıştı. Emniyet Kuvvetleri olayı anında yatıştırdı. Olay çıkartan Fenerbahçeli taraftarı salon dışına aldılar.

GALATASARAY: 1 – FENERBAHÇE UNİVERSAL: 3
SALON
: Burhan Felek
HAKEMLER: Erdal Akıncı- A.Temel Öneri

GALATASARAY: Nilay 4, Seray 2, Calderon 21, Gökçen 14, Lo Bianco 4, Selime 7, Funda (L), Gamze, Deniz 1, Natalia, Aslı, Eric 1.

FENERBAHÇE UNİVERSAL: Y.K.Kim 20, Eda 14, Naz 4, Sokolova 14, İpek 8, Seda 12, Nihan (L), Merve (L), Seda 1, Yağmur, Tom,

SETLER: 25-20, 10-25, 20-25, 14-25
SÜRE: 98 Dk. (25-20-27-26)

İSTATİSTİK
SAYI: 69-95
RAKİP HATADAN SAYI: 15-22
SERVİS: 69-94
SERVİSTEN SAYI: 4-9
HATALI SERVİS: 11-4
HÜCUM: 114-96
HÜCUMDAN SAYI: 45-50
BLOKTAN SAYI: 5-14
MANŞET: 90-58
HATALI MANŞET: 9-4
ajansspor


0 | 86 izlenim

 


3D AJANS site tasarım, reklam

Son Yorumlar

Kategoriler Anketler

Hangi takım taraftarısınız

sonuçlar

Loading ... Loading ...
Yazarlarimiz ve son yazilari
3D AJANS site tasarım, reklam
Editorun sectikleri
3D AJANS site tasarım, reklam
Login

menu