Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

E-Gazete
|
Reklam
|
Foto Galeri
|
Video Galeri
|
Giriş
|
Üye Ol
|
Detaylı Bilgi
  
Kuaza
 
Basketbolda rakiplerimiz belli oldu …
Kategori: Basketbol, ManşetlerEklenme Tarihi: Ara 4th, 2011Ekleyen: admin
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
1.978 izlenim
Haber baglantisi

2013 Erkekler Avrupa Şampiyonası elemeleri ile 2011 Altyapı Avrupa Şampiyonalarının kura çekimi Almanya’nın Münih kentinde yapıldı..

Kuraya seri başı olarak 1. torbadan katılan A Milli Erkek Basketbol Takımı, Slovenya’da düzenlenecek 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası elemelerinde, İtalya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti ve Belarus ile aynı grupta yer aldı.

24 takımın mücadele edeceği 2013 Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası‘na, ev sahibi Slovenya ile İspanya, Fransa, Rusya, Makedonya, Litvanya, Yunanistan ve Büyük Britanya direkt olarak katılacak.

Kalan 16 takım ise 31 ülkenin 5’i 5’li, biri de 6’lı olmak üzere toplam 6 grupta mücadele edeceği “EuroBasket 2013” elemeleri ile belirlenecek. Eleme gruplarını ilk 2 sırada tamamlayan takımlar ile üçüncü sırayı alan en iyi 4 ekip de Slovenya vizesi alacak.

Elemelerde gruplar şu şekilde oluştu.
A Grubu: Sırbistan, İsrail, Karadağ, Estonya, Slovakya, İzlanda
B Grubu: Almanya, Bulgaristan, İsveç, Azerbaycan, Lüksemburg.
C Grubu: Hırvatistan, Ukrayna, Macaristan, Avusturya, Kıbrıs Rum Kesimi.
D Grubu: Gürcistan, Bosna-Hersek, Letonya, Hollanda, Romanya.
E Grubu: Finlandiya, Polonya, Belçika, İsviçre, Arnavutluk,
F Grubu: Türkiye, İtalya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Belarus,

Kadınlar
2011 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan Türk Milli Takımı, elemelerde mücadele etmeden doğrudan finallere katılacak.

Türk Milli Takımı’nın yanı sıra, Rusya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan ve Büyük Britanya’nın eleme oynamadan gideceği 2013 Kadınlar Avrupa Şampiyonası elemelerinde ise 26 takım mücadele edecek.

Altyapı kuraları
Almanya’nın Münih kentindeki kura çekimine göre Ümit Kız Milli Takım, Macaristan’da 16-26 Ağustos 2012’de düzenlenecek şampiyonada (C) Grubunda Fransa, Ukrayna ve Portekiz ile mücadele edecek.

Genç Kız Milli Takım ise Romanya’da 26 Temmuz-5 Ağustos 2012’de düzenlenecek Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda, (B) grubunda Rusya, Yunanistan ve Romanya ile karşılaşacak.

Macaristan’da 12-22 Temmuz 2012’de düzenlenecek Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda (A) Grubunda mücadele edecek Yıldız Kız Milli Takımının rakipleri ise Belçika, İsveç ve Macaristan oldu.

Erkekler
Kura çekiminde Altyapı Erkek Milli Takımlarının Avrupa Şampiyonası’ndaki grupları da belli oldu.

Türkiye Ümit Erkek Milli Takımı, Slovenya’da 12-22 Temmuz 2012’de düzenlenecek Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda (C) Grubu’nda Letonya, Gürcistan ve İspanya ile karşı karşıya gelecek.

Genç Erkek Milli Takım, Litvanya – Letonya’nın 9-19 Ağustos’ta ortak evsahipliği yapacağı Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda (C) Grubu’nda Letonya, Bulgaristan ve Fransa ile mücadele edecek.

Yine Letonya ve Litvanya’nın, 19-29 Temmuz 2012’de ortak düzenleyeceği Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’na katılacak Yıldız Erkek Milli Takım ise (A) Grubu’nda İtalya, Hırvatistan ve İngiltere ile karşılaşacak.
ajansspor


0 | 106 izlenim

 


3D AJANS site tasarım, reklam

Son Yorumlar

Kategoriler Anketler

Hangi takım taraftarısınız

sonuçlar

Loading ... Loading ...
Yazarlarimiz ve son yazilari
3D AJANS site tasarım, reklam
Editorun sectikleri
3D AJANS site tasarım, reklam
Login

menu