Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

Süper Haberler - Süper Ligler

E-Gazete
|
Reklam
|
Foto Galeri
|
Video Galeri
|
Giriş
|
Üye Ol
|
Detaylı Bilgi
  
Kuaza
 
Tennar Çim: Hazır doğal rulo çim bizim işimiz
Kategori: Foto Galeri, ManşetlerEklenme Tarihi: Şub 7th, 2011Ekleyen: admin
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
2.892 izlenim
Haber baglantisi

Tennar Çim satış ve uygulama müdürü, yıllardır çim işinde olduğunu ve doğal çimin insan ve çevre sağlığı açısından çok öenmli olduğunu belirtti.

Mesul müdür, futbol sahalarında kullanılan bazı sentetik çimlerin pekçok zararı bulunduğunu, bu yüzden Avrupa’da doğal rulo veya ekim çimin tercih edildiğini söyledi. Türkiye’deki yetkililerin de bir an evvel bu yanlıştan vazgeçmeleri gerektiğini belirterek, “Sentetik yapay çim yerine doğal rulo veya ekme çimin kullanılması daha doğrudur.” dedi.

Pahalı ve sporcu sağlığında ciddi problemler oluşturan sentetik çimin ülkemizden yüz binlerce doların Avrupa’ya veya İSrail’e gitmesine neden olduğunu söyledi. Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından Aydın’daki 11 sahaya sentetik çim yapılması için İl Genel Meclisi’ne yazı yazıldığını hatırlatarak, “Ankara 19 Mayıs Stadı’nda geçen yıl 615 bin avroya mal edilerek yapılan sentetik çimin, sporcuların şikayeti üzerine yaklaşık 450 bin lira karşılığında doğal çime dönüştürülmesi kararı alındı.” denildi.

Tennar Çim yetkilisinin verdiği bilgilere göre hazır çim ev, okul, hastane ve otel bahçeleri, şehir içi park bahçelerinin yanı sıra futbol sahalarında yaygın olarak kullanılıyor. Son zamanlarda özellikle futbol sahalarında doğal hazır çim yerine sentetik çim kullanılması sektörde sıkıntılara neden oluyor. Oysa futbol sahasında doğal çim kullanılmasının sentetik çime göre birçok avantajları var. Yapay olarak üretilen sentetik çimler, sahada zeminin kayganlığını artırması ve kullanıldığı zeminde oluşturduğu sertlikten dolayı sporcuların sakatlanmalarını artırıyor. Sentetik çimin atıkları da çevreye onarılmaz zararlar veriyor. Doğaya dost olan doğal çimlerin, düzenli bakılması halinde kendi kendini yenileme özelliği bulunuyor, sık sık değiştirilmesi gerekmiyor. Sporcuların sağlığını tehdit etmeyen doğal çimler daha yumuşak olmaları ve toprağın su tutma özelliği sayesinde sakatlanmaları daha aza indiriyor.

Sentetik çimin de belli aralıklarla bakımının yapılması, sulanması gerektiğini anlatan, doğal çimin sentetik çimden yüzde 50-60 daha ucuz olduğunu ifade etti. Sentetik çimin daha ekonomik olduğu düşüncesinin yanlışlığına dikkat belirten, “Sentetik çimler çoğunlukla ithal maddeler kullanılarak üretiliyor, döviz kaybı oluşturuyor. Dışa bağımlı bir üründür.” dedi.

İzmirin Menderes ilçesinde ve Bayındır’da çok geniş arazilerde üretilen rulo çimler kullanılarak veya elle ekimde kaliteli tohum ve gübreler kullanılarak, Türkiye’nin birçok yöresine doğal rulo çim veya ekme çim satışı gerçekleştiriyor. Tennar Çim, gerekli alt yapının sağlanması durumunda en az 2 yıl canlı rulo çime garanti veriyor. İstenen alanı, bir kaç gün gibi kısa bir süre içersinde çimlendiriyor. Çim üretiminin ekstra yatırımlar gerektirdiğini, bu nedenle işi bilmeyen her çiftçinin yapamayacağını dile getiren, sözleşmeli ve kendi alet ve ekipmanlarını kullandırarak yatırım yapmak isteyen çiftçilere yardımcı olmak istediklerini sözlerine ekledi.

Ücretsiz keşif hizmeti ve danışmanlık
Ayrıca yakın çevrelere ücretsiz keşif hizmeti verdiklerini de belirtti. Ayrıca bahçe sahipleri de teknik bilgi almak için 0232 3880513 nolu numaradan yardım alabileceklerini de ekledi. Doğal çimin en büyük sorunu olan hastalıklarla mücadele için çekinmeden aranabileceğini söyleyen, sağlık için doğal canlı çimi öneriyor.

Kısaca hazır doğal rulo çim
Bahçenize, parkınıza, sahanıza, yol kenarlarına sadece birkaç saat içinde serilebilen, yumuşak, temiz ve güvenli hareket alanları oluşturabilen, yoğun güçlü kökleriyle yaşayan, canlı ve yemyeşil doğal canlı bir halıdır.
Tennar Çim – 0232 3437592
varsayılan.com / zirai.org / Hazır doğal rulo çim


0 | 197 izlenim

 


3D AJANS site tasarım, reklam

Son Yorumlar

Kategoriler Anketler

Hangi takım taraftarısınız

sonuçlar

Loading ... Loading ...
Yazarlarimiz ve son yazilari
3D AJANS site tasarım, reklam
Editorun sectikleri
3D AJANS site tasarım, reklam
Login

menu